Forma

FORMA

FORMA

Yüz ovalini toparlamada bir alternatif, FORMA Gelişmiş Odaklı Radyofrekans Uygulaması

Kollajen, otuz yaşından itibaren her yıl azalmaya başlar. Kollajen kaybı ile ciltte ince kırışıklıklar ve çizgiler oluşur, cilt sıkılığını ve hacmini kaybeder. Yüz ovalinde sarkmalar, konturun da ise bozulmalar ortaya çıkar. Ayrıca gözaltlarında morluk, ödem, çökmeler, yanaklarda dolgunluk kaybı da görülmeye başlar. Yanaklar daha düz görünür.  Çevresel faktörler özellikle güneş ve güneşlenme ile cildin elastin yapısını ve içsel faktörler kadar cildin kalitesini, görünümünü olumsuz yönde etkiler.

Forma odaklı radyofrekans uygulamaları ile özellikle yüz ovalinde sarkma, bozulma sorunları ile gelen hastalarımıza uyguladığımız yüz ve boyun toparlama işlemidir.  

Forma uygulaması, gelişmiş odaklı radyofrekans uygulamasıdır. Cildin alt katmanlarındaki kollajen lifleri cihazın çalışma protokolüne uygun olarak kontrollü bir şekilde ısıtılır. Böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kollajen dokunun yapısı ısıtılarak değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalmaları sağlanır, kırışıklıkların iyileştirilmesi, derinliğinin azalmasına destek olunur.

Büzülme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni kollajen doku oluşur. Forma gelişmiş odaklı radyofrekans uygulaması sonrasında yüz ovali yeniden şekillenir, kırışıklıklar azalır. Uygulama yapılan bölgelerde cilt zamanla gerginleşir, elastikiyetini kazanır, ortaya daha genç, nemlenmiş, net bir görünüm çıkar. Uygulamanın etkileri doku iyileşmesi devam ettikçe sürer. Böylece cilt daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır.

Seans sayısına cildin ihtiyaçlarına göre karar verilir. Uygun görülen seans 4-6 arasındadır. Uygulama bir hafta aralıklarla yapılır. Uygulama sonrası kızarıklık, kabuklanma, morluk gibi etkiler görülmez. Kişi uygulama sonrası günlük hayatına devam edebilmektedir. Uygulama yaklaşık 30-40 dakika sürer. Ancak tek seanslık hızlı toparlama olarak nitelendirebileceğimiz uygulama yaklaşık bir saat sürer.

Forma, göz çevresi, yüz, boyun, gıdı, dekolte, el ve vücutta kullanılabilmektedir.

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Turgut Özal İletişim

 

Mahfesığmaz Mah. Turgut Özal Bul.

Tuna Apt. No:109 Çukurova / Adana

 

WHATSAPP

0546 457 43 23

0549 390 10 10

Turgut Özal Ulaşım

 

Search