LUMECCA LEKE TEDAVİSİ

LUMECCA

Leke ve damar lezyonlarında kullanılan yoğunlaştırılmış 515 ve 580nm boyutlarında ışık veren bir tedavi yöntemidir. Yani bir tür ışık tedavisidir, IPL uygulamasıdır.

Koyu tenli kişilerde 580nm dalga boyu tercih edilirken, açık tenli kişilerde 515nm dalga boyu tercih edilir. Yaşlılık lekelerinde etkilidir. Bunun yanısıra; güneş hasarı ile yıpranmış deride, cilt gençleştirmede, vasküler lezyonlarda (örümcek damarları, telenjektazi ve port wine stain) gibi damarsal lezyonların tedavisinde de kullanılır. En çok yüz bölgesinde etkilidir.

Lumecca vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, bacaklar, eller ve kollara uygulanabilir. Tedavi sırasında hafif ışık parlaması olur.  Hafif kızarıklık ve sıcaklık hissi olur fakat sonrasında geriler. 24 ile 48 saat sonra; lekelerde koyulaşma ve grileşme olur ve sonrasında soyulma. Damar tedavisinde de, damarlar tromboze olmasına bağlı koyulaşma ve sonrasında kaybolma izlenir.

Dikkat edilmesi gerekenler.3-4 hafta öncesinde kadar bronzlaşma olmaması lazım. 2-3 hafta öncesine kadar tedavi edilecek bölgedeki iritasyon yapacak ajanlar kesilmelidir. Eğer hasta bir kanı sulandırıcı tedavi alıyor ise, doktoruna danışılarak 7-10 gün öncesinde kesilmelidir. Hedef bölgedeki tüyler kesilmelidir. Tedavi alanında

Dövme ve makyaj olmamalıdır.

Kişiden kişiye değişmek ile birlikte, 3-5 seans, 4 haftada bir yapılması uygundur.

Cildin parlaması ve görünen sonuçlar 1-2 hafta içinde daha belirginleşir. Bir seans sonrası bile ciltte değişiklik izlenecektir.Uygulama sonrası nemlendirici ve güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Search