KILCAL DAMAR VARİS

Kliniğimizde kılcal damar ve varis tedavisinde ağırlıklı olarak ND YAG LAZER VE KTP LAZERİ kullanıyoruz. Şarap lekesi şeklindeki hemanjiomatöz oluşumlarda nd yag lazer etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Büyük variköz damarlarda skleroterapi ile kombine etmekteyiz.

Hangi Vakalarda Lazer Tedavisi Yapılır?

Doğumsal ya da sonradan oluşan birçok damarsal patoloji vardır ve bunların bir çoğu lazer ile tedavi edilebilmektedir. Doğumsal olarak görülen Hemanjiom, Port Wine Stain (PWS-Porto Şarabı Lekesi) vb. damarsal patolojilere ya da sonradan oluşan Eritema, Spider Anjioma, Pyojenik Granüloma, Anjiokeratoma, Venöz Lake vb. damarsal patolojilere lazer tedavisi uygulanmaktadır.

 

SKLEROTERAPİ NEDİR?

Skleroterapi bacaklardaki varisleri tedavi eden bir yöntemdir. Sklerozan bir madde damar içine direk olarak enjekte edilir ve damar duvarlarında bir enflamasyon (iltihabi reaksiyon) meydana gelir. Varisler birkaç hafta veya ayda kaybolurlar.

Geniş varisler de skleroterapi ile tedavi edilebilir, fakat bazen cerrahi daha iyi bir seçenektir. Bazen skleroterapinin ultrasonografi eşliğinde yapılması gerekebilir.

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Search