Tırnak Mantarı Tedavisi

TIRNAK MANTARI

Ne kadar titiz ve bakımlı olunursa olunsun bulaşma ihtimali yüksek bir rahatsızlıktır. Mantar, tırnağa çok çabuk yerleşen fakat temizleme süreci çok uzun olan bir rahatsızlıktır.

Tırnaktaki rahatsızlığın durumuna göre bu süreç altı ay ile bir yıl arasında doktorunuzun vereceği ürünleri düzenli kullanmanızla paralel olarak değişmektedir.

Tırnak mantarı bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Duşlardan, ziyarete gittiğiniz evdeki terlikten, manikür-pedikürden ve bunun gibi birçok sebepten kaynaklı mantarın bulaşma ihtimali vardır. Bulaştıktan sonraki evreleri tırnakta boşalma, renk değişimi, kalınlaşma gibi evrelerden geçer. Ne kadar erken fark edilirse kurtulma süreci o kadar kolaylaşır.

Bu rahatsızlıktan kurtulma aşamaları: Bu işlemde rahatsız olan bölgeyi tırnak üzerinde keserek ve kalınlaşan bölgenin incelenip temizlenerek doktorun verdiği ürünleri kullanarak destekleyebilirsiniz. Fakat tırnağı yatağından içeriye doğru kestiğiniz zaman ileri zamanlarda tırnak batması ihtimaline sebep olunabilir. Bu süreçte tırnak yatağını kaybetmeden gerekiyorsa tırnağın kalınlığına göre inceltilir ve alt kısımlarımda temizlenerek doktorun verdiği ürünler ile hazırlanmış olan tırnak kişinin verdiği ürünleri evde düzenli kullanması gerekmektedir. İkinci önemli kısmı tırnağın kurutulmasıdır.

Kliniğimizde tırnak mantarını lazerle tedavi etmekteyiz.

Tırnak mantarında kullanılan krem, eritici bant ve tırnak cilası şeklindeki ürünler bir miktar başarıya yardımcı oluyor, ancak bunun için uzun zaman geçmesi gerekiyor.

Tırnak mantarı tedavisinde tırnak çekimini de önemli bir yöntem fakat lazer uygulaması en iyi yöntem. Bu tedavide durumun gerektirdiği seans sayısıyla enfeksiyon yok edilerek, mantar tamamen ortadan kaldırılıyor ve tırnak eski görünümüne kavuşuyor. Birçok ülkede yeni uygulanan lazerle tırnak mantarı tedavisi ülkemiz için de yeni bir tedavi yöntemidir. Herhangi bir ağrı ve zahmet gerektirmemesinin yanında mantarı yayılmadan kısa sürede ortadan kaldırması da yöntemi benzersiz kılıyor.

Lazer tedavisinin etkisi 6 ay sonra ortaya çıkacağı için hastaların bu dönemde uymaları gereken kurallar mevcuttur.

  • Hastalar doktorları tarafından düzenlenmiş olan krem ve spreyleri düzenli olarak kullanmaları gerekecektir.
  • Hastaların bu süreçte aynı ayakkabıyı 2 gün üst üste giymemeleri gerekecektir.
  • Hastaların en az ayda 1 kez tıbbi ayak bakımı yaptırmaları gerekecektir.

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Turgut Özal İletişim

 

Mahfesığmaz Mah. Turgut Özal Bul.

Tuna Apt. No:109 Çukurova / Adana

 

WHATSAPP

0546 457 43 23

0549 390 10 10

Turgut Özal Ulaşım

 

Search