Ayak Bakımı

AYAK BAKIMI

Ayak bakımı günümüzde erkek veya bayan ayırt etmeden düzenli olarak yaptırmamız gereken işlemlerden bir tanesidir. Kişinin hiçbir problemi yoksa bile düzenli ayak bakımı doğabilecek problemleri önler.

Medikal ayak bakımı, hem kan dolaşımınızın harekete geçmesi hem de vücudun rahatlaması için önemli bir bakımdır. Vücudun rahatlaması halinde geceleri daha rahat bir şekilde uyuyacağınızı fark edebilirsiniz.

Uygulama profesyonel bir cihazın freze uçları ile yapılmalıdır. Uygulama öncesinde tırnaklar uygun ve sağlıklı bir şekilde kısaltılır, tırnak kısaltıldıktan sonra şayet tırnakta baskıdan yada herhangi bir sebepten dolayı kalınlaşma var ise kalınlık yeterli seviyede inceltilir. İnceltme işlemi halinde yapılmalıdır. Zira kırılma ve güçsüzleşme yaratabilir. Bu işlemden sonra tırnak dibindeki etlerin fazlası alınır. Kalan partiküller ve tırnak yatakları da temizlendikten sonra ayakta oluşmuş ölü doku temizlenir ve topukların bakıma ihtiyacı varsa, bakımları yapılır. İşlemin sonunda nemlendirici ayağa masaj ile iyice yedirilir.

Düzenli olarak ayak bakımı yapılması ile birlikte tırnak dibindeki etlerin ve sertleşen bölgelerin zamanla yavaş ve daha az çıktığı gözlemlenebilir.

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Search