Kaş Kirpik Bakımı

KAŞ KİRPİK BAKIMLARI

  • MİCROBLADİNG KAŞ KONTÜRÜ
  • MİKROPİGMENTASYON KAŞ KONTÜRÜ
  • KALICI EYELİNER
  • KALICI DİPLİNER
  • DUDAK RENKLENDİRME
  • İPEK KİRPİK
  • KİRPİK LİFTİNGİ
  • SAÇ SİMÜLASYONU
  • MEDİKAL MİKROPİGMENTASYON

 

KALICI MAKYAJ NEDİR

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "mikro-pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur.

Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanmak işten bile değildir!

Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle işlemin yapılmasıdır. Bu ürünler alerjik olmadığı gibi yüz ve vücut için özel tasarlanmıştır ve pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir. Kalıcı makyaj ürünlerinde katkı ve koku maddeleri içermez.

 

Kalıcı Makyaj Nerelere Uygulanır

Kaş Uygulaması

Seyrek kaşları sıklaştırmak, kaşların daha yoğun olmasını gösterir, tıbbi bir nedenle kaşları çıkmayanlara, bozuk kaş şeklini düzeltmek ve istenilen şekli kaşa vermek.
Kalıcı makyaj ile iddiasız gözleri ortaya çıkarmak, küçük gözleri daha büyük göstermek, bitişik gözleri daha ayrık göstermek mümkündür.

Dudak Uygulaması

Kalıcı Makyaj ile dudak işlemlerinde düzensiz dudak şeklini düzeltmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlamak, dudakları daha iyi tanımlayabilmektir.

Kalıcı makyaj diğer ismiyle mikro pigment uygulamasıdır, kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle işlemin yapılmasıdır. Bu ürünler alerjik olmadığı gibi yüz ve vucut için özel tasarlanmıştır, ve pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir . ürünler katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı makyajın dövme işlemiyle karıştırılmaması gerekmektedir tek farkı ciltteki uzun süre kalıcılığıdır.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Yapıldığı Durumlar

Seyrek kaşları sıklaştırmak, kaşların daha yoğun olmasını gösterir, tıbbı bir nedenle kaşları çıkmayanlara, bozuk kaş şeklini düzeltmek ve istenilen şekli kaşa vermek, iddasız gözleri ortaya çıkarmak, küçük gözleri daha büyük göstermek, bitişik gözleri daha ayrık göstermek, düzensiz dudak şeklini düzeltmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlamak, yara izlerini kamufle etmek, dudakları daha iyi tanımlayabilmek, cildin kuru olması, güneş ışınlarına direk maruz kalması, sigar kullanımı, stres veya ağır toplantılar, solaryum uygulaması, kozmetik ürünlerine alerjisi olanlara, hassas gözlere sahip bayanlara, lens kullananlar ve gözlerinde sorun olanlar çok açık renkli yada seyrek kaşlı bayanlara, zamanı kısıtlı olan ve profesyonel hayatta bakımlı görünmesi gerekenlerde, yüz asimetrisinden memnun olmayanlara, seyrek kirpikli olanlara dudak çizgisinde problem olanlara uygulanır.

Kalıcı ( uzun süreli ) makyajda ilk etapda cilde lokal anestezi özellikli uyuşturucu krem sürülerek cilt uyuşturulur. Sonrasında kişiye özel iğne hazırlanır ve ten rengine uygun pigment boya seçilir. uygulamada cilt hafifçe kaldırılarak pigment maddesi cilde uygulanır. bu esnada hafif bir batma hissi olabilir. Kalıcı ( uzun süreli ) makyajda uygulama yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. uygulamadan sonra dikkat edilmesi gerekenler : aşırı güneş ışınlarına maruz kalmamak, solaryuma girmemek, ve sigara kullanmamak.

İPEK KİRPİK

Kadınların makyajda son yıllardaki yeni tercihi; ipek kirpik… Birçok kişi tarafından bilinen ise ipek kirpiğin gerçek kirpiklerinize zarar verdiği yönünde… Peki işin aslı ne?

İpek kirpik nasıl uygulanır?

Kullanılan kirpikler tek tek kullanıcının kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır.

İsteyenler 2D ve 3D kirpik de yaptırabiliyor. Bu uygulama gözlere daha doğal bir görünüm kazandırıyor.

İpek kirpik uygulamasında istediğiniz uzunluğu ve yoğunluğu seçebilirsiniz. Tercih size kalmış.

İpek kirpik uygulaması ne kadar sürüyor?

İşlem yaklaşık 1.5 saat kadar sürüyor. Sonrasında ayda bir bakıma gitmek gerekiyor. 3 aya kadar kalıcı oluyor.

Neleri yapmamalıyım?

İpek kirpik taktırdıktan sonra maskara kullanmıyorsunuz. Yağlı göz makyaj temizleyicileri, ovalayarak makyaj çıkarma, göz kremi, sıcak duş ve sauna da ipek kirpiklerin yapıştırıcısını gevşetip, dökülmelerine neden olabiliyor...

İpek kirpik kendi kirpiğime zarar verir mi?

İpek kirpikle ilgili kişinin kendi kirpiklerini de döktüğü yönünde bir dedikodu olsa da uzmanlar bunun aksi görüşünde… Uzmanlara göre yapışkan eridiğinde ipek kirpik düşüyor, ancak kendi kirpiğinize herhangi bir zarar vermiyor. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa, çok ovuşturur ya da takma kirpikleri elinizle çekiştirirseniz işte o zaman kendi kirpikleriniz dökülebilir.

Bunlara dikkat edin: İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra 48 saat su değdirmemeniz öneriliyor.

Alerjik bir göz yapısına sahipseniz, kullanılan yapıştırıcı gözünüzü rahatsız edebilir.

Lens kullanıyorsanız ipek kirpik yaptırmaya giderken çıkarmalısınız.

Yüzünüzü yıkarken, duş alırken ve makyajınızı çıkarırken dikkatli olmanız gerekiyor…

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Search