Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ

KALICI MAKYAJ NEDİR

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "mikro-pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur.

Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanmak işten bile değildir!

Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle işlemin yapılmasıdır. Bu ürünler alerjik olmadığı gibi yüz ve vücut için özel tasarlanmıştır ve pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir. Kalıcı makyaj ürünlerinde katkı ve koku maddeleri içermez.

 

Kalıcı Makyaj Nerelere Uygulanır

Kaş Uygulaması

Seyrek kaşları sıklaştırmak, kaşların daha yoğun olmasını gösterir, tıbbi bir nedenle kaşları çıkmayanlara, bozuk kaş şeklini düzeltmek ve istenilen şekli kaşa vermek.
Kalıcı makyaj ile iddiasız gözleri ortaya çıkarmak, küçük gözleri daha büyük göstermek, bitişik gözleri daha ayrık göstermek mümkündür.

Dudak Uygulaması

Kalıcı Makyaj ile dudak işlemlerinde düzensiz dudak şeklini düzeltmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlamak, dudakları daha iyi tanımlayabilmektir.

Kalıcı makyaj diğer ismiyle mikro pigment uygulamasıdır, kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle işlemin yapılmasıdır. Bu ürünler alerjik olmadığı gibi yüz ve vucut için özel tasarlanmıştır, ve pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir . ürünler katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı makyajın dövme işlemiyle karıştırılmaması gerekmektedir tek farkı ciltteki uzun süre kalıcılığıdır.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Yapıldığı Durumlar

Seyrek kaşları sıklaştırmak, kaşların daha yoğun olmasını gösterir, tıbbı bir nedenle kaşları çıkmayanlara, bozuk kaş şeklini düzeltmek ve istenilen şekli kaşa vermek, iddasız gözleri ortaya çıkarmak, küçük gözleri daha büyük göstermek, bitişik gözleri daha ayrık göstermek, düzensiz dudak şeklini düzeltmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlamak, yara izlerini kamufle etmek, dudakları daha iyi tanımlayabilmek, cildin kuru olması, güneş ışınlarına direk maruz kalması, sigar kullanımı, stres veya ağır toplantılar, solaryum uygulaması, kozmetik ürünlerine alerjisi olanlara, hassas gözlere sahip bayanlara, lens kullananlar ve gözlerinde sorun olanlar çok açık renkli yada seyrek kaşlı bayanlara, zamanı kısıtlı olan ve profesyonel hayatta bakımlı görünmesi gerekenlerde, yüz asimetrisinden memnun olmayanlara, seyrek kirpikli olanlara dudak çizgisinde problem olanlara uygulanır.

Kalıcı ( uzun süreli ) makyajda ilk etapda cilde lokal anestezi özellikli uyuşturucu krem sürülerek cilt uyuşturulur. Sonrasında kişiye özel iğne hazırlanır ve ten rengine uygun pigment boya seçilir. uygulamada cilt hafifçe kaldırılarak pigment maddesi cilde uygulanır. bu esnada hafif bir batma hissi olabilir. Kalıcı ( uzun süreli ) makyajda uygulama yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. uygulamadan sonra dikkat edilmesi gerekenler : aşırı güneş ışınlarına maruz kalmamak, solaryuma girmemek, ve sigara kullanmamak.

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Search