PRP - Kök Hücre

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

PRP kök hücre uygulamasının cilt gençleştirme, leke tedavisi ve saç köklerini güçlendirme gibi faydaları vardır. Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bünyelerinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimini sağlamaktadır.

Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimini, kök hücreleri ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

 

Nasıl Uygulanır?

Öncelikle hastadan alınan kanın santrifuj edilmesi ile platelet açısından zengin plazma elde edilir. Daha sonra platelet açısından zengin plazma (PRP) tedavi bölgesinde cilde enjekte edilir. Enjeksiyon bölgelerinde plateletler ve beyaz kan hücreleri sinerjik bir etki ile yoğun şekilde büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak yaraların iyileşmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlar.

 • Estetik amaçlı uygulamalarda: yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir. Yüzde ve vücutta lifting etkisi sağlar.
 • Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir.
 • Deride yıllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak için kullanılabilir.
 • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak.

 

P.R.P. Yönteminin Avantajları
Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP'nin olumlu sonuçları tamamen uygulanan kişiye aittir kaybolmaz.

 

PRP Kimlere Yapılmaz
Platalet sayısı yetersiz hastalar ve kanser hastalarında yapılmaz.

 

PRP ile Gençleşme:

PRP (Platelet Rich Plasma), yüz gerginleştirme, kırışıklıkların azaltılması ve doldurulması, kontur düzeltme, gevşekliğin azaltılması, leke tedavisi ve yaşlanmayı geciktirme gibi birçok alanda kullanılabilir. Yarım saatten daha kısa bir sürede uygulanan bu işlem, cerrahisiz ve anestezisiz bir şekilde klinik olarak kanıtlanmış çok iyi sonuçlar alınmasını sağlar.
Bu uygulamadan sonra cildin gerginliği ve nemliliği artarken kırışıklıklar ile açık gözeneklerin sayısı azalmaktadır.

 

PRP ile Saç Dökülme Tedavisi

PRP saç dökülmesini engellemede kullanılan en yeni ve en başarılı yöntemlerden birisidir. Bu yöntem ile inanılmaz sonuçlar almak mümkündür. Saç köküne direk PRP ve büyüme faktörlerini veriliği zaman; saçlarda kalınlaşma, sıklaşma, dökülmede tamamen durma ve yeni saç oluşumu gözlemlenir. PRP uygulamasında, hedef bölgeye kan dolaşımıyla taşınabilenden çok daha fazla sayıda platelet ve içeriğinde bulunan büyüme faktörlerini ulaştırılabilmektedir. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak saç köklerinin kuvvetlenmesi dökülmesinin tamamen durmasını saçların sıklaşıp gürleşmesini sağlar.

 

PRP ile Saç Dökülme Tedavisi Hangi Durumlarda Etkilidir?

Baylarda;

 • Aileden gelen saç dökülmesi problemi varsa
 • Yağlı, kepekli ve kaşıntı veren saç problemi varsa
 • Kırılarak saç dökülmesi olan ince ve zayıf telli saçlarda

 

Bayanlarda;

 • Kadın tipi androgenetik alopesi (En sık tepede saç azalır ve seyrekleşir, incelir, kısalır, rengi açılır)
 • Demir eksikliği anemisi
 • Tiroid hormon eksikliği anemisi
 • Over kistlerine bağlı hormonal bozulma
 • Doğum sonrası dökülmeler
 • Kuaförlerdeki işlemler ve sık saç boyatmaya bağlı saçlardaki zararların dökülmenin önlenmesi

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Turgut Özal İletişim

 

Mahfesığmaz Mah. Turgut Özal Bul.

Tuna Apt. No:109 Çukurova / Adana

 

WHATSAPP

0546 457 43 23

0549 390 10 10

Turgut Özal Ulaşım

 

Search